Mergvakario krautuvele

Keliaraisciai ir kitos mergvakario dovanos

Tradicijos

Mergvakaris

Posted by keliaraistis on June 3, 2013 at 7:10 AM

Manoma, kad mergvakario tradicija kilo 1960 m. seksualinės revvociucijos metu. Vistik iki 1980 m. mergvakariai dar nebuvo dažni. O pirmoji knyga apie mergvakarių planavimą buvo išleista tik 1998 m. Mergvakarių kultūrinė reikšmė susijusi su lyčių lygybe.

Užsiėmimai mergvakario metu gali būti įvairūs. Galima pasamdyti mergvakario organizatorius (mergvakaris armijoje, mergvakaris su policininkais ir pan.), galima mergvakarį organizuotis pačioms (užsisakyti tapybą ant šilko, pačioms sugalvoti mergvakario siužetą ir jį įgyvendinti ir t.t.). Kartais organizuojama vakarienė su kokteilių vakarėliu, einama į diskoteką, kartais liekama ramioje aplinkoje, kur galima pasikalbėti ir duoti patarimų būsimajai nuotakai, žaisti mergvakario žaidimus. Viskas priklauso nuo to ką mėgsta ir ko nori būsimoji nuotaka ir mergvakario dalyvės. Šiaurės Amerikoje populiaru pasisamdyti striptizo šokėją ar eiti į striptizo klubą. Vokietijoje gyvuoja paprotys pripirkti saldainių ir mažų buteliukų su įvairiais stipriaisiai gėrimais, ir duoti būsimajai nuotakai jų pilną krepšį, kad eidama gatve išparduotų praeiviams, o už gautus pinigus mergvakaris yra tęsiamas klubuose. Didžiojoje Britanijoje populiaru pasamdyti nuogą padavėją, dėvintį tik trupmą prijuostę su kaklaraiščiu. Jis patarnauja būsimąjai nuotakai, veda mergvakario žaidimus arba pats juose dalyvauja. Išpopuliarėjo ir šios idėjos pratęsimas – pasamdyti nuogą virėją, kuris gamina mergvakario dalyvėms maistą, o nuogas padavėjas jas aptarnauja.

Mergvakario dalyvės paprastai vien moterys – pamergės ir artimos būsimosios nuotakos draugės. Mergvakario vakarėlį rengia viena ar kelios iš mergvakario dalyvių. Šio vakarėlio būsimoji nuotaka neorganizuoja, nors gali prisidėti prie jo planavimo. Mergvakario sąnaudas paprastai tarpusavyje išsidalina mergvakario dalyvės, o būsimajai nuotakai nieko mokėti nereikia.

Dayvavimas mergvakaryje yra pasirinkimo dalykas ir pasitaiko, kad būsimosios nuotakos šios šventės apskritai atsisako. Nei iš pamergių, nei iš kitų draugių negali būti reikalaujama dalyvauti mergvakaryje arba verčiama mokėti už kurią nors mergvakario dalį. Kadangi mergvakaris kildinamas iš šventinių pietų, jis dažniausiai rengiamas vakare, paprastai savaitė (ar bent kelios dienos) prieš vestuves.

 

Pasitaikanti mergvakario alternatyva – būsimosios nuotakos ir jos mamos rengiama vakarienė, kurios metu pamergėms įteikiamos smulkios dovanos.

 

Categories: None